Azərbaycanlı alimin həmmüəllifi olduğu məqalə impakt faktorlu jurnalda işıq üzü görüb
Bakı Dövlət Universitetinin Biofizika və molekulyar biologiya kafedrasının professoru, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Rövşən Xəlilovun və Zavoyskiy adına Kazan Fiziki-Texniki İnstitutunun professoru, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru Andrey Stepanovun həmmüəllifi olduqları məqalə çapdan çıxıb.
Məqalə ”Clarivate Analytics” beynəlxalq bazasında referatlaşdırılmış  “Vacuum” impakt faktorlu (İF 2,067) jurnalında dərc edilib.
Qeyd edək ki, son bir il ərzində professor Rövşən Xəlilovun həmmüəllifi olduğu məqalələr impakt faktoru yüksək olan bir neçə nüfuzlu jurnalda (“Artificial cells, nanomedicine, and biotechnology” İF 3,026; “International Journal of Biological Macromolecules” İF 3,9; Drug development and industrial pharmacy” İF 1,9; “Experimental oncology“ İF 0,51; “Micro & Nano Letters“ İF 0,43və s.) çapdan çıxıb.