BDU nümayəndə heyəti Qazaxıstanın Narxoz Universitetində olub
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) nümayəndə heyəti Qazaxıstanın Almatı şəhərində yerləşən Narxoz Universitetində olub. BDU rektorunun keyfiyyət təminatı üzrə müşaviri Asiman İlyasovun, rəqəmsallaşma və informasiya texnologiyaları üzrə müşaviri Şəbnəm Səfərovanın və Narxoz Universitetinin inkişaf və beynəlxalq əlaqələr üzrə vitse-prezidenti Aigerim Raimzhanovanın iştirakı ilə keçirilən görüşdə beynəlmiləlləşmə, elmi tədqiqat və təcrübə mübadiləsi istiqamətdə perspektiv əməkdaşlığa dair müzakirələr aparılıb.
Nümayəndə heyəti son illərdə BDU-da rəqabət qabiliyyətliliyinin artırılması istiqamətində görülmüş işlərə, eləcə də strateji fəaliyyət istiqamətlərinə dair geniş təqdimatla çıxış edib.
Narxoz Universitetinin inkişaf və beynəlxalq əlaqələr üzrə vitse-prezidenti Aigerim Raimzhanova əməkdaşlığın hər iki ali təhsil müəssisəsi üçün səmərəli olacağını, eləcə də Azərbaycanın ən qədim və böyük universiteti olan BDU ilə əməkdaşlığın gələcəkdə daha yüksək formada inkişaf etdiriləcəyinə əminliyini bildirib.