BDU-da Sosial iş ixtisası üzrə buraxılış işlərinin müdafiəsi keçirilib
Bakı Dövlət Universitetinin Sosial iş ixtisası üzrə Yekun Dövlət Attestasiya Komissiyasının sədri Hadi Rəcəbli bu ixtisas üzrə təhsilini başa vurmuş tələbələrin buraxılış işlərinin müdafiəsində iştirak edib. Komitə sədri ölkəmizdə prioritet istiqamətlərdən birinin sosial siyasət olduğunu vurğulayıb, davamlı olaraq həyata keçirilən bu siyasətin məntiqi nəticəsi kimi ciddi infrastruktur layihələri, artan əməkhaqları, müavinətlər və bu kimi addımları nümunə göstərərək bunun birbaşa xalqın rifahının yaxşılaşdırılmasına istiqamətləndiyini qeyd edib.
Sonra tələbələrin çıxışları dinlənilib. H.Rəcəbli müdafiə prosesində iştirak edərək tələbələrin aktual mövzular araşdırdığını və nəticə olaraq uğurlu işlərin ərsəyə gəldiyini qeyd edərək, məzunlarımızın ölkəmizdə gedən sosial dövlət quruculuğuna böyük töhvələr verəcəyinə əminliyini ifadə edib.