BDU-da “Çıxış üçün mətnin düzgün qurulması” mövzusunda təlim keçirilib
Bakı Dövlət Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə BDUTEDx CLUB-un növbəti təlimi keçirilib. Təlimçi Leyla Yaqublu  “Çıxış üçün mətnin düzgün qurulması” mövzusunda çıxış edib. Leyla Yaqublu maraqlı müzakirə və fikir mübadiləsi nəticəsində auditoriyaya düzgün mesajın ötürlüməsinin formalarından bəhs edib. Hazırlanacaq mətnin üslubunun, janrının, bədii və elmi əsərin bəsitliyinə, kamilliyinə, dərinliyinə xüsusi diqqət yetirməli olunan məqamlara toxunub. Nəzəri və praktiki hissələrə xüsusi vurğulayıb. Təlim çərçivəsində hazırlanan mətn haqqında çıxış edərkən özgüvənli duruşun tənzimlənməsi, bədən dilinin əsası olan əllərdən çıxış zamanı necə istifadə edilməli olduğu və düzgün göz kontaktının əsasları haqqında danışıb.
Mətnin əlaqələnməsində onu, özünü sözləri ilə yanaşı, cümlələrin əsasən eyni quruluşda olmasının vacibliyi barədə də məlumat verib.
Təlim interaktiv şəkildə və qarşılıqlı fikir mübadiləsi əsasında aparılıb, təlimçi tələbələrin çoxsaylı suallarını cavablandırılıb.