TEMPUS layihəsi çərçivəsində FLEPP təlimlərinə start verilib
Bakı Dövlət Universitetində TEMPUS layihəsi çərçivəsində FLEPP (Foreign Languages Education for Professional Purposes) təlimlərinə start verilib. Təlimi giriş sözü ilə Bakı Dövlət Universitetinin xarici tələbələrlə iş üzrə dekanı, TEMPUS-FLEPP layihəsinin  BDU üzrə koordinatoru Gülheyran Rəhimova açıb. 4 gün davam edəcək təlim yanvarın 24-ündə başa çatacaq. Təlimlərdə BDU-nun humanitar və təbiət fakültələri üzrə ingilis dili kafedralarının müəllimləri iştirak edir. Təlimçi Azərbaycan Dillər Universitetinin Təlimdə innovasiyalar kafedrasının baş müəllimi Nərgiz Əliyevadır.
Qeyd edək ki, layihəsi çərçivəsində BDU-da bir neçə gün öncə  təqdimat keçirilib. Təqdimatı giriş sözü ilə İngilis dili kafedrasının müdiri Bəylər Hacıyev  və  layihənin təlimçi-müəllimi Zəhra Əhmədova edib. Eyni zamanda layihənin digər təlimçi-müəllimləri Mənsurə Ağayeva və Mətanət Əliyevanın təqdimatları maraqla qarşılanıb.
Mətbuat və informasiya şöbəsi, 22 yanvar 2015-ci il.