Tələbələr Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanında olub
Bakı Dövlət Universitetinin Jurnalistika fakültəsinin bir qrup tələbəsi Bakının Qaradağ rayonunun Ələt qəsəbəsində yerləşən Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanında olublar. İlk olaraq tələbələrə limanın tikilmə mərhələləri, ayrılan vəsait, statistik nəticələr və görüləcək işlər haqqında ətraflı təqdimat edilib. Daha sonra Bakı Dəniz Limanında olan tələbələr yüklərin qəbulu,  boşaldılması və digər prosesləri izləyiblər. Gənclərgəminin kapitan otağı, göyərtəsi, onun necə idarə olunması ilə tanış olublar. Liman işçiləri tərəfindən tələbələrə gəmilər, yüklənən və daşınan mallar, o cümlədən yüklərin daşındığı limanlar haqqında məlumat verilib. Tələbələr limanda "mən limanı sevirəm" həştəqli xatirə fotosu çəkdiriblər.
Qeyd edək ki, Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı QSC Azərbaycan Respublikası prezidentinin 18 mart 2015-ci il tarixli sərəncamı ilə yaradılıb. Hazırda,  Bakı Limanının Avrasiyada nəqliyyat və logistika mərkəzinə çevrilməsi istiqamətində beynəlxalq standartlara uyğun işlər görülür.
Mətbuat və informasiya şöbəsi, 30 noyabr 2015-ci il.