BDU-nun əməkdaşları XXIV Ümumdünya Fəlsəfə Konqresində çıxış ediblər
Çin Respublikasının Pekin şəhərində XXIV Ümumdünya Fəlsəfə Konqresi keçirilib. Əsas devizi “İnsan olmağı öyrənməli” olan konqresdə müxtəlif ölkələrdən gəlmiş çoxsaylı məşhur filosoflar müasir dövrün aktual-fəlsəfi problemlərinə, fəlsəfənin müasir dövrdə yeri və roluna dair məruzələrlə çıxış ediblər.
Konqresdə Bakı Dövlət Universitetinin Fəlsəfə tarixi və mədəniyyətşünaslıq kafedrasının müdiri, professor Rəbiyyət Aslanova,  kafedranın aspirantları - Çinarə Məmmədova və Zeynəb Əliyeva məruzəçi qismində iştirak ediblər.
Professor Rəbiyyət Aslanovanın “Qlobal sivilizasiyada harmoniya problemi: qədim dövr Çin filosofu və mütəfəkkiri Konfutsinin irsi üzərində düşüncələr”, Çinarə Məmmədovanın “Maya Şopenhauer fəlsəfəsi prizmasından” və  Zeynəb Əliyevanın “Mədəni diffuzionizm: Hacı Zeynalabdin Şirvani” mövzularındakı məruzələri böyük maraqla qarşılanıb.
Mətbuat və informasiya şöbəsi, 01 oktyabr 2018-ci il.