SABAH tələbələrindən örnək addım
Bakı Dövlət Universitetinin Beynəlxalq münasibətlər ixtisası üzrə III kurs SABAH qrupu tələbəsi Nigar Nuriyeva maraqlı bir layihəyə imza atıb. N.Nuriyeva tələbə yoldaşı - BDU-nun Beynəlxalq münasibətlər ixtisası üzrə III kurs SABAH qrupu tələbəsi Gülşən Sultanlı ilə birlikdə Quba rayonunun Xanəgah kəndində təhsil alan məktəblilər üçün tədris vasitələrini  toplamaq məqsədilə bir araya gəliblər. Qısa müddət ərzində tələbələr tərəfindən 400-ə yaxın kitab, test, hazırlıq vəsaitləri toplanılıb. Layihənin həyata keçirilməkdə əsas məqsədin potensiallı, lakin maddi sıxıntılar səbəbiylə təhsil prosesində çətinliklər yaşayan məktəblilərə dəstək vermək olduğunu bildirən Gülşən Sultanlı onu da əlavə edib ki, məktəbli ikən eyni çətinliklərlə qarşılaşdığı üçün belə bir layihəni həyata keçirməyi özünə borc bilib. Layihəyə dəstək olan tələbələr qısa müddətdə lazimi tədris materialları toplayıb Xanagah məktəblilərinə təqdim ediblər. Nigar Nuriyeva və Gülşən Sultanlı layihənin davamlı olacağını, gələcəkdə də yardıma ehtiyacı olan məktəblilər üçün belə addımları təkrarlayacaqlarını bildiriblər.