Albaniya Parlamentinin sədrindən təşəkkür məktubu
Hörmətli Abel Məhərrəmov,
Göndərdiyiniz dəvət, səmimi qəbul, göstərdiyiniz qonaqpərvərlik üçün dərin minnətdarlığımı bildirirəm. Bakı Dövlət Universitetinin professor-müəllim heyəti  və tələbələri ilə keçirdiyimiz görüş çox mühün və yaddaqalan oldu.
Təhsil sahəsinin hər iki ölkə iqtisadiyyatının gələcəyi üçün mühüm rol oynadığını nəzərə alaraq, bir daha qeyd etmək istərdim ki, iki dost ölkə olan Albaniya və Azərbaycan arasında təhsil sahəsində, habelə universitetiniz və Tirana Politexnik Universiteti və Albaniyanın digər ali məktəbləri ilə  münasibətlərin inkişaf etdirilməsinə daim hazırıq. Azərbaycanın texniki təcrübəsini yüksək dəyərləndirərək, bu əməkdaşlığın TAP layihəsi çərçəvəsində böyük önəmini xüsusilə vurğulamaq istərdim.
Bakı Dövlət Universiteti ilə Tirana Politexnik Universiteti arasında imzalanan Anlaşma Memorandumunu yüksək qiymətləndirərək, bir daha səmimi qəbul üçün təşəkkür edirəm və öz minnətdarlığımı bildirirəm.