BDU tələbələri 2 tona yaxın kağız tullantısı yığdı
İDEA İctimai Birliyinin təşəbbüsü, Təhsil Nazirliyi və Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin təşkilati dəstəyi ilə kağız tullantıların toplanmasına həsr olunmuş “Hər kağızı bir yarpağa dəyişək” layihəsi çərçivəsində növbəti “Yaşıl dağ” aksiyası Bakı Dövlət Universitetində keçirilib.
Təbiətin qorunmasına və ekoloji balansın bərpasına öz töhfəsini vermək istəyən tələbələr kağız tullantısı gətirərək aksiyaya qoşulublar. SABAH qrupları da daxil olmaqla çoxsaylı BDU tələbəsinin iştirakı ilə keçirilən aksiyada 2 tona yaxın kağız tullantısı yığılıb.
Qeyd edək ki, aksiyanın keçirilməsində əsas məqsəd ekoloji maariflənməyə diqqət çəkmək, kağız israfını azaltmaq, təkrar emalı təşviq etmək yolu ilə ağacların qorunması, təbiətin mühafizəsi və ekoloji balansın saxlanılmasına nail olmaqdır.
Mətbuat və informasiya şöbəsi, 13 may 2016-cı il.