BDU və Fırat Universiteti arasında memorandum imzalanıb
Beynəlxalq əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi və dünya universitetləri ilə əlaqələrin genişləndirilməsi strategiyasına uyğun olaraq, Bakı Dövlət Universiteti qardaş Türkiyənin Fırat Universiteti ilə akademik əməkdaşlıq haqqında anlaşma memorandumu imzayıb. Sənədi BDU-nun rektoru Elçin Babayev və Fırat Universitetinin rektoru, professor Fahrettin Göktaş imzalayıb.
Memorandum təhsil və tədqiqat sahəsində hər iki universitet arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişaf etdirilməsi məqsədini daşıyır. Memoranduma əsasən, hər iki universitet arasında müəllim-tələbə mübadiləsi, layihə və proqramların işlənib hazırlanması, birgə elmi-tədqiqatların aparılması, müasir tələblərə cavab verən tədris proqramlarının hazırlanması, beynəlxalq konfransların keçirilməsi və digər sahələrdə əməkdaşlıq nəzərdə tutulub.