BDU-da “I Milli Texnologiya Sərgisi” keçiriləcək
2022-ci il 30 mart tarixində Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tələbə Elmi-Texniki Yaradıcılıq Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə 27 Mart - Azərbaycan Respublikasında “Elm günü”nə həsr olunmuş, BDU-nun gənc tədqiqatçıları və tələbələri tərəfindən hazırlanmış müxtəlif innovasiya və texnologiya layihələrinin sərgiləndiyi “I Milli Texnologiya Sərgisi” keçiriləcək.
Sərgidə aşağıda qeyd edilən sahələr üzrə layihələr sərgilənəcək:
–    Proqramlaşdırıla bilən mikrosxemlər (Arduino, Raspberry Pi) və onların əsasında hazırlanmış ağıllı həllərin müxtəlif sahələrdə tətbiqləri;
–    Əşyaların interneti (IoT)  və maşından maşına (M2M) texnologiyaları əsasında “Smart Life” - Ağıllı Şəhər və Kənd konsepsiyası layihələri;
–    Modelləşdirmə və 3D çap texnologiyaları;
–    Proqramlaşdırma və internet texnologiyaları.
Sərgi iştirakçısı olan komandalar tərəfindən öz layihələrinin elektron dövrəsinin hazırlanması, proqramlaşdırılması, prototipin gövdəsinin 3D modelinin hazırlanması və çap edilməsi prosesləri canlı formada mərhələli olaraq təqdim ediləcək.