BDU-da çöl-tədris təcrübələri başlayıb
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Coğrafiya, Ekologiya və torpaqşünaslıq, Biologiya fakültələri və SABAH Mərkəzinin bakalavriat səviyyəsi üzrə müvafiq ixtisaslarının buraxılış kurs tələbələrinin tədris planına uyğun olaraq 2023-cü il may ayının 15-dən etibarən Quba, Şamaxı, Qəbələ, Lənkəran rayonlarında çöl-tədris təcrübəsi keçmələri nəzərdə tutulub.
Qeyd olunan fakültələrin buraxılış kurs tələbələri təcrübə rəhbərləri tərəfindən həmin ərazilərin fiziki-coğrafi, iqtisadi-coğrafi, hidrometeoroloji, turizm-rekreasiya göstəriciləri, təsərrüfat sahələri ilə tanış edilir, əhalisi, landşaftı, su hövzələri, torpaq-bitki örtüyü haqqında məlumatlandırılırlar.
Tarix fakültəsinin bakalavriat səviyyəsi üzrə buraxılış kurs tələbələrinin isə Qəbələ Arxeoloji Mərkəzi, Qobustan Milli Tarixi-Bədii Qoruğu, Quba Soyqırım Memorial Kompleksi, Şamaxı şəhər Tarix-Diyarşünaslıq Muzeyində tədris təcrübəsi keçmələri nəzərdə tutulur.