BDU-da “Narkomaniya - ictimai bəladır” adlı tədbir keçirilib
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Sosial elmlər və psixologiya fakültəsinin Pedaqogika və psixologiya  kafedrası və "Gənc istedadlar" Liseyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Narkomaniya - ictimai bəladır” adlı vebinar keçirilib. Vebinarda təhsil müəssisələrində psixoloji və pedoqoji fəaliyyətin təkmilləşdirilməsi, məktəb psixoloqları üçün narkomanlıq problemi mövzusunda çıxışlar dinlənilib.
Tədbirdə "Gənc istedadlar" Liseyinin direktoru Arif Bağırov, BDU-nun Pedaqogika kafedrasının müdiri, professor Ləzifə Qasımova, Psixologiya kafedrasının baş müəllimi Kamilə Kazımova, Hüquq fakültəsinin dosenti Məleykə Bayramova, Respublika Narkoloji Mərkəzinin psixoloqu, BDU-nun müəllimi Ramin Allahverdiyev, liseyin psixoloqu Nigar Əhmədova və Seyid Cəfər Pişəvəri adına Humanitar fənlər gimnaziyasının direktoru İlqar Talıbov çıxış edərək narkomaniyaya qarşı mübarizə sahəsində görülən tədbirlər barədə danışıb, həyata keçirilən proqram və layihələr barədə məlumat veriblər.
Çıxışlarda narkotik vasitələrə aludəçiliyin cinayətkarlıq, zorakılıq və digər mənfi halların yaranmasına zəmin yaratdığını qeyd edilib, narkomaniya ilə mübarizə yolları diqqətə çatdırılıb. Bildirilib ki, belə maarifləndirmə tədbirlərinin davamlı olaraq keçirilməsi narkomaniya ilə mübarizə işinə, xüsusilə gənclər arasında bu bəlanın yayılmasının qarşısının alınmasında səmərəli kömək edə bilər.