BDU-nun Hüquq fakültəsinə tələbə qəbulu aparılır
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Hüquq fakültəsində elm və təhsil ciddi şəkildə bir-birini tamamlayır. Fakültədə 12 kafedra, 2 mərkəz və Hüquq Klinikası fəaliyyət göstərir.
Hüquq fakültəsində bakalavr pilləsində təhsil Hüquqşünaslıq ixtisası üzrə əyani və  qiyabi təhsilalma formasında həyata keçirilir.
Fakültədə Dövlət və hüquq nəzəriyyəsi və tarixi, Konstitusiya hüququ,  Cinayət hüququ və kriminologiya, Cinayət prosesi, Kriminalistika və məhkəmə ekspertizası, Əmək və ekologiya hüququ, Mülki hüquq, Mülki proses və kommersiya hüququ, İnsan hüquqları və informasiya hüququ UNESCO, Beynəlxalq ümumi hüquq, Beynəlxalq xüsusi hüquq və Avropa hüququ, Əqli mülkiyyət hüququ kafedraları fəaliyyət göstərir.
Hüquqşünaslıq ixtisası üzrə Universiteti bitirən məzunlar müxtəlif dövlət hakimiyyəti orqanlarında dövlət qulluqçusu, özəl sektorda peşəkar hüquq elminin müxtəlif sahələrində elmi-yaradıcılıq və pedaqoji fəaliyyətlə məşğul ola bilərlər.