BDU-nun Kimya fakültəsinin tələbələri orta məktəbdə açıq dərs keçiblər
Bakı Dövlət Universitetinin Kimya fakültəsinin“Kimya müəllimliyi” ixtisasında təhsil alan IV kurs tələbələri158 nömrəli tam orta məktəbdə pedaqoji təcrübədə olublar. Məktəb kollektivinin, valideynlərin iştirakı, Kimya fakültəsinin müəllimi Esmira Rəsulovanın təcrübə rəhbərliyi ilə tələbələrin açıq dərsi təşkil olunub.İtaliyanın Azərbaycandakı səfirliyi və adıçəkilən məktəbin birgə keçirdiyi pilot layihə çərçivəsində reallaşan açıq dərsi tələbələr italyan dilində aparıblar. Dərsdə kimyəvi elementlərin Azərbaycan və italyan dillərində xassələri haqqında ətraflı məlumat verilib.
Sonra çıxış edən BDU-nun Kimyanın tədrisi metodikası kafedrasının müdiri, professor Əyyub Əzizov dərsi yüksək qiymətləndirib.
Sonda E. Rəsulova tələbələrin mütəmadi olaraq bu məktəbdə uğurlu pedaqoji təcrübə keçdiklərindən bəhs edib, dərsin təşkilində əməyi olan məktəb kollektivinə və tələbələrə təşəkkür edib.
Mətbuat və informasiya şöbəsi, 22  aprel 2019-cu il.