BDU-nun Qazax filialında yaz imtahan sessiyası başa çatıb
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Qazax filialında 2019/2020-ci tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyası uğurla başa çatıb. Pandemiya dövrünün tələblərinə uyğun olaraq onlayn formada keçirilən imtahanlar zamanı tələbələrin çətinliklərlə üzləşməmələri üçün əvvəlcədən bütün texniki tədbirlər yüksək səviyyədə təşkil edilib.
İyunun 16-dan start götürüb 10 iyulda başa çatan imtahanlarda 1223 nəfər (onlardan 1099-u əyani, 124-ü qiyabi, magistratura əyani şöbə 2 nəfər olmaqla) tələbə iştirak edib. Tələbələr 19 ixtisas üzrə 61 qrupda imtahan veriblər. Semestr ərzində ümumilikdə 333 imtahan keçirilib.
Tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində obyektivlik tam şəkildə təmin edilməsi məqsədilə bütün imtahan prosesi filialın rəhbərliyi, kafedra müdirləri və Tələbə Nəzarət Qrupunun üzvləri tərəfindən izlənilib.