BDU-nun tələbəsi “Dünya Tələbələr və Gənclər” festivalında iştirak edib
Rusiya Federasiyasının Soçi şəhərində “Dünya Tələbələr və Gənclər” festivalı keçirilib. Ölkəmiz festivalda böyük nümayəndə heyəti ilə təmsil olunub. Əsasən gənclərdən ibarət nümayəndə heyəti elm, informasiya-texnologiya, idman kimi panellər üzrə çıxış ediblər.
Ümumilikdə 20 mindən artıq tələbə və gəncin iştirak etdiyi festivalda Bakı Dövlət Universitetinin Beynəlxalq münasibətlər və iqtisadiyyat fakültəsinin 3-cü kurs tələbəsi Sabir Rüstəmov da iştirak edib. Panellərdə aktivlik nümayiş etdirən Sabir Rüstəmov,əsasən Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsindən, Ermənistanın hərbi təcavüzü nəticəsində 1 milyona yaxın soydaşımızın öz ata-baba yurdundan didərgin düşməsindən danışıb.
Diskussiyalarda Rusiyanın Xarici işlər naziri Sergey Lavrov, İtaliyanın Xarici İşlər Naziri və başqa dövlət nümayəndələri də iştirak edib.
Mətbuat və informasiya şöbəsi, 03 noyabr 2017-ci il.