Bioekologiya kafedrasında xarici ekspertlərin mühazirəsi dinlənilib
Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Cəmiyyəti (GİZ)  tərəfindən  “Cənubi Qafqazda Biomüxtəlifliyin Davamlı İdarəolunması Proqramı” çərçivəsində Ekologiya və torpaqşünaslıq fakültəsinin “Bioekologiya” kafedrası ilə əməkdaşlığın növbəti mərhələsi olaraq Azərbaycanda biomüxtəlifliyin qorunması sahəsində mütəxəssislərin yetişdirilməsi məqsədilə bir sıra xarici ekspertlər dəvət olunub. Bioekologiya kafedrasında Almaniyadan dəvət olunmuş ekspertlərdən biri - Tilmann Dieterix tərəfindən “Landşaftın ekologiyası və çöl tədqiqatı metodlarının ekosistemlərin və onların daxilindəki yaşayış mühitlərinin qavranılmasında əhəmiyyəti” mövzusunda mühazirə dinlənilib.
Mühazirədə Ekologiya və torpaqşünaslıq, Biologiya fakültələrinin  müəllim, magistrant və tələbələri iştirak ediblər. Gələcəkdə dəvət olunacaq ekspertlər tərəfindən “Bioekologiya” kafedrasında dərs, təlim və çöl tədqiqat ekspedisiyalarının təşkili ilə əlaqədar məşğələlərin keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Mətbuat və İnformasiya şöbəsi, 26 noyabr 2012-ci il.