Ekologiya və torpaqşünaslıq fakültəsi Tələbə Elmi Cəmiyyətinin növbəti elmi seminarı keçirilib
Dekabrın 18-də Bakı Dövlət Universiteti (BDU) Ekologiya və torpaqşünaslıq fakültəsi Tələbə Elmi Cəmiyyətinin növbəti elmi seminarı keçirilib. Seminarda II kurs tələbəsi Fərid Mirzəyevin “Ətraf mühit və təbii komplekslərin öyrənilməsində "Google Earth" proqramından istifadənin xüsusiyyətləri”, IV kurs tələbəsi Timur Hadıyevin “Bakı şəhərində ekoloji problemlərin həlli yolları“, III kurs tələbəsi Məhəmməd Babayevin “Xromotoqrafik analiz metodları və tətbiq sahələri", II kurs tələbəsi Nərmin Seyidovanın "Prospects of the consumption of biofuels in Azerbaijan” mövzusunda məruzələri dinlənilib.
Seminarda rektor Elçin Babayev, Ekologiya və torpaqşünaslıq fakültəsinin dekanı Nazim Şəmilov, fakültə TEC-in elmi rəhbəri Leyli Kərimova, Ekoloji kimya kafedrasının müdiri Sevinc Hacıyeva, Coğrafi ekologiya kafedrasının müdiri Akif Ağbabalı və professor-müəllim heyəti iştirak ediblər.
Rektor E.Babayev təqdim edilən mövzulara və çıxışlara münasibət bildirib, müvafiq tövsiyələrini verib. Sonra məruzələr ətrafında çıxışlar olub.
Məruzəçilər xüsusi təşəkkürnamə ilə təltif ediliblər.