“Gənc istedadlar” liseyində “Dilimiz varlığımızdır” mövzusunda dəyirmi masa
Bu gün Bakı Dövlət Universiteti nəzdində fəaliyyət göstərən “Gənc istedadlar” liseyində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünə həsr olunmuş “Dilimiz varlığımızdır” mövzusunda dəyirmi masa keçirilib. “Gənc istedadlar” liseyi və Filologiya fakültəsinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutan tədbiri liseyin direktoru, professor Qasım Hüseynov açıb.
Tədbirdə BDU-nun “Azərbaycan dilçiliyi” kafedrasının müdiri, professor Sənubər Abdullayeva, “Azərbaycan dili və ədəbiyyatının tədrisi metodikası” kafedrasının müdiri, professor Hüseyn Əsgərov, BDU-nun Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri, dosent Fikrət Şiriyev, "Gənc istedadlar" liseyinin Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimi Sevinc Əlləzova və şair Oqtay Zəngilanlı ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycan dilinin inkişafına xüsusi diqqət yetirdiyini bildirib, bu istiqamətdə görülmüş işlərdən danışıblar.