Şəlalə Məmmədova İrandan gələn qonaqları qəbul edib
Bu gün İran İslam Respublikasının Yollar Şəhərsalma Nazirinin müavini, İİR Meteorologiya Təşkilatının (İRİMO) prezidenti, Dünya Metereologiya Təşkilatının (WMO) daimi nümayəndəsi cənab Bahram Sanaei və İran (İRİMO) - Şərqi Azərbaycan Meteorologiya İdarəsinin baş meneceri Dr. Amir Hassanalizadeh Mazhar BDU-nun Beynəlxalq əlaqələr və əməkdaşlıq üzrə prorektoru dos. Ş.R.Məmmədova ilə görüşmüşlər. Görüş zamanı bildirilmişdir ki, Azərbaycan və İran Dünya Meteorologiya Təşkilatının üzvüdür (təx 40 üzvü var). Bu təşkilat çərçivəsində İran və Azərbaycan arasında əməkdaşlıq vardır.
Görüşün məqsədi isə, Coğrafiya (əsasən Torpaqşünaslıq sahəsində) Ekologiya, Fizika fakültələri ilə tələbə mübadiləsi, birgə layihələrin işlənməsi haqqında müzakirələr aparıldı və Memorandum üçün bəzi müddəalar müəyyənləşdi.
Mətbuat və informasiya Şöbəsi, 12 iyul 2012-ci il.