Mexanika-riyaziyyat fakültəsində 2020-ci ilin ilk yarımilli üçün Elmi hesabat verilib
6 iyul 2020-ci il tarixində Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Mexanika-riyaziyyat fakültəsinin cari ilin ilk yarımilli üçün elmi hesabatı dinlənilb. “Microsoft Teams” platforması üzərindən təşkil olunmuş elmi hesabatda BDU-nun rektoru Elçin Babayev,  Elm və innovasiyalar üzrə prorektor Hüseyn Məmmədov, Elmi fəaliyyətin təşkili və innovasiyalar Mərkəzinin direktoru Məmməd Rəcəbov və fakültənin professor-müəllim heyəti iştirak edib.
Hesabatda Mexanika-riyaziyyat fakültəsinin dekanı, professor Nizaməddin İsgəndərov fakültənin 2020-ci ilin ilk yarım ili ərzindəki elmi və pedaqoji fəaliyyəti haqqında ümumi hesabatı və mühüm statistik göstəriciləri təqdim edib.
Sonda Mexanika-riyaziyyat fakültəsinin əldə etdiyi elmi uğurlara toxunan rektor Elçin Babayev fakültədə kadr potensialının daha da yaxşılaşdırılması istiqamətində görülən işlərə, fakültənin elmin tərəqqisinə, qazanılan nailiyyətlərə diqqət çəkib və riyaziyyat sahəsində ikili diplom proqramları istiqamətində aparılan işlərin sürətləndirilməsi haqqında öz tövsiyələrini verib.