Rektor Abel Məhərrəmov BDU-nun SABAH qrupları tələbələrini təbrik edib
Rektor, akademik Abel Məhərrəmov “SABAH innovasiya Forumu”nun qalibləri və Harvard Universitetində Beynəlxalq konfransda iştirak edən BDU-nun SABAH qrupları tələbələri ilə görüşüb. BDU SABAH mərkəzinin rəhbəri, dosent İradə Süleymanova tələbələrin iştirak etdikləri müsabiqələr haqqında məlumat verdikdən sonra rektor qalib komanda üzvlərini dinləyib, layihələrinin həyata keçirilməsi istiqamətində istənilən dəstəyin veriləcəyini bildirib.
“SABAH innovasiya Forumu” Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının (ATGTİ) tərəfdaşlığı, Təhsil Nazirliyi SABAH qruplarının təşkilatçılığı, Azercell, Barama Innovation & Entrepreneurship Center, GoldenPay, Industrial Training & Development (İVY Group), Kaspersky Lab, Microsoft Azerbaijan və Youth Inc. ilə keçirilir.